Od pátka do neděle proběhlo v Praze-Podolí na 50-ti metrovém bazénu Letní MČR. Tohoto Mistrovství se za Sportovní oddíl plavání Kolín zúčastnila pouze jedna plavkyně, Bára Kuchařová. Eliška Zelená se také kvalifikovala, ale ve stejném termínu byla vybrána na Mezinárodní závody v triatlonu - Závod olympijských nadějí, kde obsadila vynikající šesté místo v kategorii dorostek (Eliška měla nejlepší čas na prvním úseku- plavání).

Bára Kuchařová, věkem ještě žákyně, se nezalekla velkých jmen českého plavání a předvedla skvělé výkony. V její hlavní disciplíně, 100 znak (z této trati má bronz z MČR své kategorie), jí scházelo k postupu do B-finále pouze 64 setin sekundy. (100 znak - 1:11,59 - 21.místo). V disciplíně 50 znak zaplaval čas 0:34,23 a obsadila celkové 31.místo. V disciplíně 200 znak zaplaval čas 2:36,46 a obsadila 23.místo. V disciplíně 200 motýlek dosáhla času 2:49,00, 26.místo.