V neděli 24.7.2016 se vyjímečně na Stříbném jezeře u Opavy konalo MČR v dálkovém plavání starších žáků na 5 km a mladších žáků na 3 km. Blanka Lelková v kategorii 12-letého žactva zvítězila v závodě na 3 km a je MISTR ČR, ve stejném závodě Bára Puchnerová doplavala na skvělém 5.místě. Ve stejné kategorii žáku Daniel Suk doplaval na 6.místě.  Maxim Suk si ve své kategorii 14-letých žáků doplaval v závodě na 5 km pro stříbrnou medaili. Ve stejné kategorii starších žaček si Gabriela Vránová doplavala pro bronzovou medaili a Vendula Nováková skončila na bodovaném 6. místě. Kristýna Jurčíková se představila v kategorii 13-letých žáků na 5km, kde vybojovala 4.místo a Jakub Humlíček doplaval na 5.místě. V nejmladší kategorii na 3 km Nela Humlíčková obsadila 6.místo a Roman Vokoun doplaval na 4.místě. Gratulujeme.