O víkendu 23.-24.srpna se uskutečnilo MČR v dálkovém plavání -na 20 km a MČR v dálkovém plavání smíšených štafet na 4x2 km. Toto MČR se uskutečnilo ve veslařském kanálu v Račicích i za účasti kolínských plavců. Štafeta žáků Sportovního oddílu plavání Kolín ve složení Nováková Vendula, Suk Maxim, Jurčíková Kristýna, Humlíček Jakub získala stříbrnou medaili v čase 2:26:55. Na nejdelší trati 20km se představila Veronika Puchnerová, která doplavala v kategorii mladšího dorostu na vynikajícím čtvrtém místě časem 6:01:17,1. V rámcových závodech ČP získala Lelková Blanka v kategorii mladších žáků druhé místo na 1 km. Na stejné trati doplavala v kategorii masters Hana Tůmová na třetím místě. Na 3km v kategorii mladších žáků získala 2.místo Gabriela Vránová, 3.místo Vendy Nováková, 5.místo Maxim Suk a 6.místo Jakub Humlíček.