O víkendu 28.-29.5.2016 proběhl v kladenském bazénu Letní krajský přebor staršího žactva v plavání. Tento přebor žactva byl pro Kolínské plavce nebývale úspěšný - nespočet osobních rekordů byl podpořen i 39 umístěními na stupních vítězů!
Naprosto suverenní a stoprocentní ve svých výkonech byla Blanka Lelková, která se stala 9x Přebornicí Středočeského kraje 12-ti letého žactva. Další medaili získali a fantastické časy zaplavali Maxim Suk (7 medailí), Kristýna Jurčíková (6 medailí), Vendy Šilarová (4 medaile), Klára Reslová (4 medaile), Gabča Vránová (3 medaile), Kuba Humlíček (2 medaile) a po jedné brali Daniel Suk, Natálie Bartůňková, Johan Schön a štafeta žaček na 4x50 VZ ve složení Jurčíková, Vránová, Šilarová, Lelková.
Další členové naší výpravy Fanda Bednarčík, Jan Kužel, Vendy Nováková, Kačka Kašíková, Matěj Pospíšil a Maruška Nováková podali také vynikající výkony a ne jednou je od medaile dělilo jen pár desetin sekundy.
Všem závodníkům gratulujeme a doufáme, že se všichni předvedenými výkony kvalifikují na mistrovství ČR žactva. Výsledky v sekci termínová listina.