O víkendu 10.-11.6. reprezentovalo 12 kolínských plavců náš oddíl na Letních MČR žáků v jednotlivých kategoriích.

Ve Zlíně, v kategorii 12-ti letých žáků, zářila Viktorie Olivová. Olivová prokázala příslušnost k nejlepším plavkyním ČR 12-ti letého žactva a vybojovala celkem 4 medaile ze šesti startů. Titul Mistr ČR získala v disciplíně 400 volný způsob, dále byla stříbrná v disciplínách 50, 100 a 200 volný způsob. Dalšími účastníky tohoto MČR byli Tomáš Kvaček, Monika Hrušková, Anna Pátková, Andrea Rauchová a Magdaléna Teplá. Štafeta dívek v disciplíně 4x50 volný způsob doplavala na výborné šesté pozici a v disciplíně 4x50 polohový závod doplavala sedmá.

V Ostravě, v kategorii 13-ti letých žáků, proměnila šest startů v šest medailí Blanka Lelková. Pět stříbrných medailí získala v disciplínách 400 polohový závod, 200 prsa, 200 polohový závod, 400 a 800 volný způsob a bronzová byla na 100 prsa. Navíc, v disciplíně 200 polohový závod Blanka zaplavala limit, opravňující k zařazení do reprezentace ČR mladších juniorů. V disciplíně 200 prsa doplavala na šesté pozici další kolínská plavkyně Klára Reslová. Dalším účastníkem tohoto MČR byl Dan Suk.

V Pardubicích, v kategorii 14-ti letých žáků, bojoval o medaile Jakub Humlíček. V disciplíně 1500 volný způsob doplaval na nepopulární čtvrté pozici a v disciplíně 400 volný způsob Jakub doplaval pátý. Kristýna Jurčíková v disciplíně 200 motýlek doplavala na 14.místě a Vendula Šilarová skončila desátá v disciplíně 200 motýlek. Štafeta mix ve složení Humlíček, Bureš, Jurčíková, Šilarová v disciplíně 4x50 volný způsob doplavala na výborné sedmé pozici a v disciplíně 4x50 polohový závod doplavala dvanáctá.

Letošní Letní MČR v plavání žáků tedy přinesl jeden titul Mistr ČR, osm stříbrných a jednu bronzovou medaili, to vše doplněné dalšími pěti umístěními ve finálové osmičce. Celkově se kvalifikovalo na Letní žákovské MČR 12 kolínských plavců.